Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

Nowy Peugeot 508

08.10.2014
Produkowany od czterech lat francuski samochód klasy średniej doczekał się modernizacji. Peugeot 508 prezentuje się teraz bardziej elegancko, do wyboru są nowe silniki. Auto właśnie trafiło do polskich salonów.

Patrząc na Peugeota 508 po liftingu, zwracamy uwagę przede wszystkim na zmieniony przód z mniejszą osłoną chłodnicy i większymi reflektorami, zachodzącymi na boki. W kabinie, na konsoli środkowej, pojawił się nowy siedmiocalowy ekran dotykowy, a na listę wyposażenia trafiły m.in. wyświetlacz przezierny, czujniki martwego pola i kamera cofania. Peugeota 508 można też zamówić z reflektorami przednimi w technologii FullLED (światła do jazdy dziennej, mijania, drogowe, przeciwmgielne i kierunkowskazy).

Zawieszenie Peugeota 508 to nadal kolumny MacPhersona (w mocniejszych wersjach podwójne wahacze) z przodu i układ wielowahaczowy z tyłu. Pod maskę trafi nowy silnik 1.6 THP o mocy 165 KM, który zastąpi starszą wersję tego motoru. Pojawi się też dwie nowe odmiany wysokoprężnej jednostki 2.0 HDi o mocy 140 i 180 KM.

Peugeot 508 jest na razie dostępny jako sedan i kombi, nazywane SW. Hybryda z napędem wszystkie koła - 508 RXH - też przeszła modernizację, ale nie ma jej jeszcze w polskiej ofercie.

 

Źródło: Motofakty.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.