Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

Kamera samochodowa

08.12.2014
W ciągu kilku miesięcy do policji wpłynęło blisko 2,7 tys. donosów w formie filmów i zdjęć na łamiących przepisy drogowe - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Najwięcej z nich trafiło do komendy w Katowicach – 550.
Zastosowanie wideorejestratora może być bardzo szerokie. Rejestrując własną jazdę, możemy sprawdzać jakie błędy najczęściej popełniamy na drodze. Zapisywanie zdarzeń jest również bardzo użyteczne w momencie kiedy uczestniczylibyśmy w wypadku czy też kolizji. Często zdarza się również zarejestrować łamanie przepisów przez innych uczestników ruchu drogowego. Okazuje się, że takie nagrania chętnie przekazywane są policji.
 
W województwie pomorskim  w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowano 330 takich przydatków, a w mazowieckim 253 w Warszawie i 68 w Radomiu. Nieco mniej jest ich w województwie kujawsko-pomorskim – 294.
 
Przekazywane informacje w większości dotyczą drobnych kwestii. Zaliczyć możemy do nich np. nieprawidłowe zaparkowanie pojazdu czy tamowanie ruchu. Jak zapewnia policja, weryfikowane jest każde zgłoszenie. Funkcjonariusze zastrzegają jednak, że osoby dokonujące nagrania same często przekraczają przepisy i stwarzają zagrożenie na drodze.
 
A Wy posiadacie kamerkę samochodową w swoim aucie?
 
Źródło: Motofakty.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.