Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

BMW M8 - być może już w 2016 roku

05.03.2014
Plany dotyczące następcy dla kultowego już modelu BMW Serii 8 ciągną się od kilku ładnych lat. Niestety do niedawna były to tylko puste zapowiedzi, ale po premierze modelu i8 szansa na pełnoprawnego następcę nieco wzrosła.

Co prawda BMW i8 miało nieco ostudzić niecierpliwość miłośników modelu M8, ale była to jedynie gra na zwłokę. Nikt nie dał się oszukać, zaś 1,5-litrowa jednostka napędowa pod maską oraz bardzo duże pokłady ekologii nie zadowoliły tych, którzy wciąż czekali na pełnoprawnego następcę BMW Serii 8. Co prawda BMW i8 spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, ale luka pozostała pusta.
Jak widać panowie z Bawarii już dłużej nie mogą mydlić oczu i postanowili spełnić życzenie tych, którzy w głowie mają tylko jedno - model M8. Z najnowszych plotek i informacji wynika, że auto ma pojawić się na rynku w okolicach 2016 roku. Co prawda model ma bazować na BMW i8, ale do napędu posłuży zupełnie inna jednostka napędowa. Pod maską prawdopodobnie wyląduje podwójnie doładowany silnik V8 o mocy ok. 600 KM.


Taki silnik przy masie ok. 1500 kg powinien generować ponadprzeciętne osiągi. Mówi się, że auto od 0 do 100 km/h powinien przyspieszać w ok. 3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną ok. 330 km/h.

źródło: autocentrum.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.