Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

BMW i5 ?

06.03.2014
Obecnie w nowej serii "i" bawarskiego producenta mamy dwa ciekawe, choć plasujące się na skrajnych biegunach modele. Z jednej strony niewielki, miejski model i3, z drugiej zaś dość duży i sportowy i8. Widać, że BMW chce bardzo szybko rozwinąć ofertę zapowiadając nowe modele i warianty.

Wczoraj pisaliśmy o planach wprowadzenia do oferty modelu i8 nowych jednostek napędowych - mówi się, że do napędu posłuży nawet silnik V8 lub V10, co bardzo mocno poprawiłoby wizerunek tego modelu w oczach miłośników starej Serii 8. Co więcej, w kuluarach mówiło się również o dodatkowych wariantach nadwoziowych, takich jak i3 Coupe oraz i8 Spyder.
Niestety na chwilę obecną, mimo ogromnych chęci, BMW musi skupić się na ważniejszym modelu - zupełnie nowym aucie ze średniej półki nowej serii, czyli i5. Jak już wspomnieliśmy, obecnie klienci muszą wybrać albo niewielkie i mało emocjonujące i3, albo większe i mniej praktyczne, choć zapewne ciekawsze i8. Bawarczycy chcą wzbogacić ofertę pośrednim modelem BMW i5, który zgodnie z plotkami będzie albo średniej wielkości MPV, albo niewielkim czterodrzwiowym sedanem ze stylistyką nawiązującą do Coupe.

Wydaje się, że druga propozycja byłaby o wiele ciekawsza, zaś MPV mógłby być rozwinięciem i3 o nowy wariant nadwozia. Tak czy inaczej BMW pochwali się swoimi planami zapewne już wkrótce, gdyż nowy model powinien ujrzeć światło dzienne w okolicach 2015 roku. Być może również, gdy pojawi się model i5, Bawarczycy wznowią prace nad modelem i3 Coupe, jak również nad i8 Spyder.

źródło: autocentrum.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.