Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

Eksploatacja samochodu jesienią. O czym pamiętać?

27.10.2016
Jesienią samochód wymaga szczególnej troski. Deszcz może źle wpływać na m.in. na układ elektryczny oraz przyspieszać korozję.

Największe problemy w czasie jesiennej aury mogą mieć właściciele starszych samochodów. Jak przetrwać ten trudny okres bez większych kłopotów (wypowiadają się eksperci ProfiAuto.pl).

Oto parę rad dla kierowców:

Po pierwsze światło:
Skontrolujmy oświetlenie naszego pojazdu. Wieczory są coraz dłuższe. Warto zainwestować w nowe żarówki, ustawić i sprawdzić stan reflektorów. Zadbajmy o sprawne działanie świateł przeciwmgielnych, stopu i drogowych.

Po drugie widoczność:
Zwróćmy uwagę na stan i jakość naszych wycieraczek. Sprawne gumy będą lepiej zbierać wodę, dzięki czemu kierowca nie będzie miał problemów z widocznością.

Po trzecie zimowe płyny:
Pamiętajmy o płynie w układzie chłodzenia – skontrolujmy jego temperaturę krzepnięcia i w razie konieczności wymieńmy go na nowy. Wymieniamy również płyn do spryskiwaczy szyb na zimowy, który nie zamarza w temperaturze poniżej zera. Radzimy również pamiętać o terminowej wymianie oleju, co zapewni lepszą ochronę silnika w przypadku niższych temperatur. Warto pomyśleć także o nowym oleju skrzyni biegów, co ułatwi zmianę przełożeń w niskich temperaturach.

Po czwarte opony:
Dobre opony to podstawa. Regularnie sprawdzajmy ciśnienie powietrza. Jeżeli temperatura spadnie poniżej siedmiu stopni Celsjusza (granica umowna) wymieńmy opony na zimowe. Najlepiej zrobić to przed pierwszymi opadami śniegu, unikając kłopotów na drodze i kolejek u wulkanizatora.

Po piąte energia:
Zadbajmy o układ elektryczny naszego auta, sprawdzając prąd ładowania akumulatora.

Po szóste klimat:
Jesienią warto wymienić filtr kabinowy, aby uniknąć parowania szyb podczas deszczu. Zmieńmy też dywaniki z materiałowych na gumowe – łatwiej je będzie oczyścić z wody i błota, unikniemy też zaparowanych szyb, które są efektem parowania wody z nasiąkniętych nią dywaników.

Po siódme serwis: 
Przegląd w serwisie – zawsze warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Skontrolujmy zawieszenie, układ kierowniczy, poziom i stan płynu hamulcowego w naszym aucie.

 

Źródło: motofakty.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.