Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

Skoda Yeti Xtreme – wkrótce debiut

28.05.2014
Skoda Yeti jaką znamy została odmieniona. Czeski producent zaprezentował zdjęcia nadchodzącej wersji modelu.

Styliści Skody zdecydowali się wprowadzić modyfikacje do modelu Yeti. Postawiono przede wszystkim na powiększenie wlotów powietrza, poszerzenie nadkoli oraz zamontowanie osłon w dolnej części nadwozia.

Yeti Xtreme został wykończony w barwie czarnej z żółtymi elementami i porusza się na 17-calowych obręczach aluminiowych z dużymi terenowymi oponami. W tylnej części możemy zobaczyć dwie duże końcówki układu wydechowego.

Wnętrze wykończono w podobnym schemacie barwnym do nadwozia, a materiały jakie w nim znajdziemy to m.in. alkantara oraz włókno węglowe.

Jako napęd, Yeti Xtreme wykorzystuje 1,8-litrową jednostkę TSI generującą 150 KM mocy, która współpracuje z 6-biegową skrzynią DSG. Samochód potrafi rozpędzić się od 0 do 100km/h w czasie 9 sekund i uzyskać maksymalne 192 km/h. Producent wykorzystał tutaj hamulce pochodzące z Octavii RS.

Skoda zadbała również o obecność tzw. Recovery tracks, czyli specjalnych mat, które posłużą do podłożenia pod koła w razie, gdy samochód ugrzęźnie. Oprócz tego w wyposażeniu znajdziemy również łopaty, termosy, a także sportowe elementy takie jak nóż do pasów i gaśnicę.

Samochód zostanie zaprezentowany na zjeździe odbywającym się nad jeziorem Worthersee w Austrii obok modelu CitiJet.

źródło: onet.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.