Umów się na spotkanie online

Aktualności

OfertaTłumikiPromocje

Nissan Concept 2020 - wizja stała się rzeczywistością

27.06.2014
Nissan Concept 2020 początkowo miał być dostępny wyłącznie w wirtualnym świecie w grze Gran Turismo 6, jednak teraz będzie go można zobaczyć na żywo podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Nissan Concept 2020 Vision Gran Turismo powstał jako projekt marzeń młodych projektantów, którym dano wolną rękę przy tworzeniu supersamochodu do ich własnego „garażu marzeń" w Gran Turismo. Okazało się, że potencjał projektu przygotowanego przez zespół z Nissan Design Europe z siedzibą w Londynie był tak duży, iż zdecydowano o kontynuacji prac nad samochodem z udziałem inżynierów z Japonii.

Pojazd opracowano od podstaw, z wykorzystaniem najnowocześniejszych cyfrowych narzędzi projektowania. Pierwsza - i jak na razie jedyna - fizyczna interpretacja projektu to rzeczywisty model koncepcyjny. W sportowym Nissanie z fotelami w układzie 2+2 zaadaptowano technologie stosowane w wyścigach samochodowych - w tym system ukierunkowania przepływu powietrza - na potrzeby samochodu przeznaczonego do jazdy po drogach publicznych.

Czy w 2020 roku na wzgórze Goodwood wjedzie wersja produkcyjna? Tego na razie nie wiadomo, ale Nissan zapowiada, że w najbliższej przyszłości wiele się może wydarzyć.

źródło: mototarget.pl

design by GreenMouse

Copyright © 2021 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.