Umów się na spotkanie online

Serwis olejowy - warsztat samochodowy Ślusarczyk

OfertaTłumikiPromocje

Serwis olejowy - warsztat samochodowy Ślusarczyk.

Podczas pracy silnika samochodowego, na skutek wysokich temperatur, obciążenia i działania różnych związków chemicznych, olej znajdujący się w jego wnętrzu ulega degradacji. Efektem jest gromadzenie się depozytów węglowych w miejscach szczególnie narażonych na działanie wysokich temperatur oraz osadzanie się szlamów i nagaru w kanałach olejowch. Może doprowadzić to do zmniejszonego przepływu oleju, w skrajnych przypadkach do spadku stopnia sprężania (zapieczone pierścienie) lub zatarcia silnika.

Ale ja regularnie wymieniam olej! Czy mnie również to grozi? Niestety tak. Podczas standardowej wymiany oleju z silnika usuwany jest olej jest w formie płynnej. Depozyty, szlam i nagary wciąż pozostają w silniku.

Co można z tym zrobić?

Wykonać pełny serwis układu olejowego! Czyli przeprowadzenie procedury umożliwiającej oczyszczenie wnętrza silnika z zanieczyszczeń ograniczających jego sprawność. Serwis olejowy to nie jest zwykła wymiana!

Czy jest to bezpieczne dla silnika?

W naszym serwisie stosujemy wyłącznie profesjonalne środki chemiczne dużej mocy a pracownicy mają za sobą niezbędne szkolenia i wiedzę w ich stosowaniu. Procedura czyszczenia układu olejowego jest bezpieczna w 100%.

Kiedy powinien być wykonywany taki serwis?

Serwis układu olejowego wykonujemy przy okazji cyklicznej wymiany oleju silnikowego. W celu utrzymania jego efektów, zalecamy jego powtarzanie przy każdej kolejnej obsłudze.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Dokładne wyczyszczenie wnętrza silnika z depozytów, nagarów i szlamu oraz usunięcie zapieczeń pierścieni tłokowych skutkujące doszczelnieniem cylindra i przywróceniem właściwego stopnia sprężania (oczywiście w sytuacji, kiedy nie doszło wcześniej do mechanicznej usterki).

Wnętrze silnika PRZED czyszczeniem  

silnik-przed-serwisem

Wnętrze silnika PO czyszczeniu silnik-po-serwisie

 

Czy mogę zrobić coś jeszcze?

Konserwacja układu olejowego.

Do samochodów wysokoobciążonych, posiadających filtry DPF lub pracujących na zasilaniu LPG polecamy wykonanie konserwacji układu olejowego silnika. Jest to procedura wprowadzenia do układu smarowania dodatków firmy BG podnoszących i utrwalających własności oleju. Dlaczego jest to ważne? Dodatki pozwalają zmniejszyć proces degradacji oleju, który w wymienionych wcześniej silnikach postepuje w tempie przyspieszonym. Środki addytywne neutralizują kwasy, ograniczają oksydację, utrzymują w czystości układ olejowy i filtry hydrauliczne.

Czyszczenie przepływomierza powietrza. 
 
Wykonujemy za pomocą dedykowanych preparatów chemicznych. Regularnie czyszczony przeływomierz dłużej działa bez zastrzeżeń, zapewnia właściwe obliczanie ilości powietrza zasysanego do silnika, dzięki czemu sterowanie jego pracą jest prawidłowe i optymalizuje się zużycie paliwa.
 
Czyszczenie przepustnicy.
 
Czysta przepustnica umożliwia prawidłowy przepływ i zawirowanie powietrza wpadającego do silnika, przez co może powrócić fabryczna moc i dynamika pojazdu.
 
Czyszczenie i konserwacja układu paliwowego.
 
Regularne wykonywanie procesu umożliwia usunięcie zanieczyszczeń z układu paliwowego, co pozwal zmniejszyć zużycie paliwa i wydłuża trwałość kosztownych elementów, takich jak pompa paliwa czy wtryskiwacze.

Dbam o swój samochód. Ale czy wszystkie te usługi są obowiązkowe?

Nie! To od Ciebie zależy jaki zakres prac wybierzesz, my dołożymy wszelkich starań aby dopasować nasze usługi do Twoich potrzeb i możliwości. Dzięki nim macie Państwo możliwość wykonania szeregu usług zalecanych przy okazji wymiany oleju, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

Więcej informacji udzielą doradcy serwisowi
Umów się! tel. 14 626 10 26

 

design by GreenMouse

Copyright © 2020 slusarczyk-auto.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.